Dārza darbu kalendārs Kalendārs

DĀRZA DARBU KALENDĀRS NO 25. SEPTEMBRA LĪDZ 1. OKTOBRIM

Atvasaras siltās brīvdienas pavadītas, dārza darbi apdarīti, raža novākta un salikta glabātuvēs. Ja vēl neesi paspējis ražu novākt, tad zaudējis vēl neko arī neesi, ieklausies mūsu padomos un dari to šonedēļ! Protams vēl arī priekšā zemes apstrādes darbi. Turpinām, sālīt, skābēt un marinēt visus savus dārza labumus. Velti kādu brīdi arī sev un dodies mežā sēņot un iespējams uz kādu purviņu pēc dabīgo antibiotiku devas – dzērvenēm.

25.-27. septembris – Lapu dienas.

Laista augus. Sēj zaļmēslojumam rudzus platībās, kur raža novākta. Siltumnīcās sēj dilles un rukolu vēlai rudens ražai, ziemas portulakus. Izrok kannas un noliek vietā, kur netiek klāt sals. No dārza uz verandu pārnes pelargonijas. Stāda ābeļu, plūmju, bumbieru kokus un dekoratīvos krūmus kā arī skuju kokus dzīvžogiem.  Pļauj zālienu. Novāc visa veida kāpostus.

 

28.-29. septembris – Augļu dienas.

Lasa ogas. Novāc rudens šķirņu ābolus un bumbierus, kā arī tomātus glabāšanai un pārstrādei. Laiks vākt arī ķirbjus. Sakopj un ar kompostu mēslo vasaras aveņu stādījumus, izgriež noražojušos dzinumus. Palutina ar kompostu zemeņu stādījumus. Novāc un skābē galviņkāpostus. Gatavo ievārījumus, spiež sulas, konservē. Stāda augļu kokus – ābeles, bumbieres, ķiršus.

30. septembris – 1.oktobris – Sakņu dienas.

Apstrādā zemi. Iestrādā augsnē mēslojumu. Novāc sakņaugus – bietes, burkānus, topinambūrus, vasaras ķiplokus, kartupeļus. Novieto pagrabā bietes, burkānus un kartupeļus, kā arī sagatavotos konservējumus un ievārījumus. No augu atliekām veido komposta kaudzes. Ierok mietus, taisa sētas, klāj segumu celiņiem, nostiprina nogāzes un planē reljefu.

ROBERTS
Interese par dārzu un dārza darbiem Robertam bija jau no bērnības. Tieši tādēļ mācījies Bulduru Dārzkopības vidusskolā. Šobrīd strādā sabiedriskajā ēdināšanā, bet par dārzu neko nav aizmiris. Viņš arī zināšanas pielieto praksē. Viens no Musudarzs.lv idejas autoriem.